Saten Yüz Germe

Saten Yüz Germe Nedir?

Günümüzde anti-aging uygulamalarının önemi, bir çok insanın diyete, arabalara ve kıyafetlere verdiği önem kadar fazla yer kaplamaktadır. Anti aging kremleri, hapları, bakımları ve cihazları ile bir çok seçenek sunulmaktadır. Unutulan şudur ki yaşlanma karşıtı uygulamalar her zaman yaşlanma belirtileri başlamadan yapılırsa daha çok sonuç vermektedir. Zamanın önüne geçmek hepimizin istediğidi ama yapamadığıdır. Şuan biliyoruz ki yaşlanmayı oldukça geciktirebiliyoruz.Saten Yüz Germe bir kombine uygulamadır. En derin katmandan en üst katmana kadar etkinin colojenler ve bağ dokuya temas ettiği yeni dna sarmallarının oluşumuna yardımcı olduğu ve her geçen gün daha diri ve güzel bir cilde yani Saten gibi bir cilde sahip olmanızı sağlayan bir uygulamadır.Fokuslu Radyofrekans + Ultrasonun eşsiz birleşimini oluşturan Exilis Elite sistemi 2008 yılından beri Dünyada kullanılmaktadır ve 2015 de 53 farklı ülkede bulunan en geniş kapsamlı uygulamadır.Sistem Rf ve Ultrasonu kombine ederek cildinizin istediğimiz ama başka hiçbirşey ile ulaşamadığımız en derinden en yüzeyel katmana kadar her yerde kontrollü bir hasar oluşmasını sağlamaktadır.

Cildinizin yanlış düzenlenmiş ya da bozuk bağ dokunuzu düzeltmeyi hedeflemektedir ve bunu klinik çalışmalar ile yaptığımızı kanıtlayabilmekteyiz.2009 yılında FDA ( Amerika Sağlık Örgütü) tarafından “wrinkle reduction” kırışıklık giderme sistemi olarak aldığımız onayın üzerine 2014 yılında ve bu konuda ilk ve tek olarak periorbital (Göz kapağı ve çevresinde) uygulamalarda kırışıklık giderme yaptığımıza dair onaylarımız bulunmaktadır.

Tüm dünyada 53 farklı ülkede var olan 2500 den fazla referansımız ile 200.000 den fazla çalışma 1.000.000 uygulamanın içerisinde yan etkisi olmadan mükemmel sonuçlar almaktayız.

Saten Yüz Germe diyoruz çünkü;Her uyandığınız yeni güne daha sıkı ve diri bir cilt ile başlamanızı sağlıyoruz….

Sorular & Cevaplar

Uygulama Güvenlimidir?

Saten Yüz Germe Uygulamasını kliniğimizde Protege Elite cihazı ile Prof. Dr. Hayriye Sarıcaoğlu kendisi yapmaktadır. Sistemde EFC kontrol mekanizması bulunmaktadır. Uygulayıcı hatasına sistem izin vermez yanlış yapılacak herhangi bir doz ayarınıda sistem bloke etmektedir.

Yanma, morarma ve leke kalma, yağ dokusunda erime gibi riskleri bulunmadığı klinik çalışmalar ile tespit edilmiş ve Uluslararası kurumlar tarafından onaylanmıştır. Sağlığa ve cilde zarar vermediği ayrıca uygulamanın efektif olup sonuçlarının kanıtlandığı FDA Amerika Sağlık Örgütü Tarafından tasdik edilmiştir.

Asimetri ya da Yüz Yağlarımda azalma olur mu?

Uygulama tam katman doku aktivasyonu yapmış olduğu için ve buna bağlı olarak kolojenlerde artış sağlanması asıl amaç olduğu için asimetri oluşma ihtimali kesinlikle yoktur.

Yağda azalma olabilmesi için ise yüksek derecede ısıya ihtiyaç vardır ve uygulamada yağda azalma yaratacak kadar bir ısı oluşmamaktadır. Bu anlamda güvenli ısı bölgesi ve kontrol mekanizması bulunmaktadır.

Ayrıca 2008 yılından beri Uluslararası 11 üniversite hastanesi dahil olmak üzere yüzlerce yapılmış çalışma ve milyonlarca yapılmış uygulama bulunmaktadır ve bu güne kadar raslanılmış herhangi bir yan etki görülmemiştir.

Uygulamada Acı ya da Ağrı var mıdır?

Kişiye göre hazırlanmış özel parametreler ve uygulayıcı kontrol mekanizması ile kişinin seans esnasında hissettiği sanki bir spa masajında sıcak bir taşın yüzünüzde gezdiriliyor hissi bulunmaktadır. Uygulama yapılan alanların ışıkları azaltılır ve sakin bir müzikte kişiler uygulama esnasında rahatlamış hissederler.

Başarı oranı nedir?

2013 yılında 4 farklı ülkede en iyi uygulama ödülünün ve 2014 yılında En iyi Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe uygulaması ödülünün sahibidir.

İnternetten araştıracağınız üzere 4 kıtada 53 farklı ülkede uygulama yapılmakta ve memnuniyet oranının yüksek olmasıyla beraber çeşitli dergilerin en başarılı uygulama ödüllerinin de sahibidir. Uluslararası basında Harpers Bazaar, Beauty Aesthetics, New You, ELLE, Marie Claire, New Beauty gibi…

Kaç Seans Gereklidir?

Uygulamanın etkisi katlanarak arttığı ve bu etkinin gözlemlenebilir olduğu klinik çalışmalar ile kanıtlanabilmiştir. Uygulama 2 seans bile yapılsa 3 ay sonrasında kolojen miktarının %154 gibi çok yüksek miktarda arttığı gözlemlenmiştir.

Buna istinaden belirtilen protokol haftada 1 toplam 4 seanstır. 1 aylık protokol şeklinde uygulama yapılır. Peki daha fazla yapılamaz mı? Uygulama etkileri birbirini tetikleyerek gittiği için 5 seans yapılır ise ilk seansda yapılan uygulamanın etkisi azaltılmış olur bu yüzden önerilmez.

Tekrarlamak Gerekir mi?

Kolojenin en yüksek değere ulaşması 3 ayı alırken elastin dokunun artması 6 aya kadar sürmektedir. 6ıncı aydan sonra koruma dönemi başlar bir altı ay daha devam eder. Birinci yılın sonunda normal yaşlanma süreci başlar. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak; cilt yaşı 30 olan bir kişi uygulama yaptırdığında ilk ay cilt yaşı 28lere düşerken üçüncü ayında 25lere gelmektedir. Altıncı ayında ortalama 23 düşer ve bu şekilde altı ay daha korunur. 12 ayın sonunda kişinin cildi 23 yaşından yaşlanmaya devam edecektir.

Hem yavaş yavaş gençleşirken hemde zamanın durduruluyor olması çok büyük bir avantajdır.

Peki istenilirse en erken ne zaman yaptırılabilir. Kişi ister ise 1 seans olmak üzere 3 ayda bir kez ara işlemler yaptırabilir ancak 4 seanslık tam protokol içi bir yıl beklemesi gerekmektedir.

Avantajları Nelerdir?

*Saten Yüz Germe Uygulaması yaptıracak kişinin yüz, boyun ve dekolte bölgesinde her geçen gün daha canlı bir cilt ve buna bağlı olarak daha diri bir cilde sahip olması avantajdır.

*Kişinin uygulama sonrasında günlük yaşantısına devam edebiliyor olması avantajdır.

*Ağrı ve acının olmaması avantajdır.

*Riskinin ve yanlış uygulama yapılamıyor olması bir avantajdır.

*Gün geçtikçe güzelleşmek avantajdır.

*Göz kapağı ve çevresine etki edebilen ve uygulanabilir olması büyük bir avantajdır.

*Yaz-kış ya da her cilde uygulanabiliyor olması avantajdır.

*PRP, Mezoterapi, Botox, Örümcek ağı gibi işlemler ile kombine edilebiliyor olması avantajdır.

Cildinizi Uzmanına Emanet Ediniz.

Bursa da ilk ve tek uygulanan Ameliyatsız Saten Yüz ve Boyun Germe uygulaması Prof.Dr. Hayriye Sarıcaoğlu tarafından yapılmaktadır.