Prof. Dr. Hayriye Sarıcaoğlu

DSC_0423

Erzurum Atatürk Üniversitesinden 1984 yılında mezun oldum. Zorunlu hizmetimi tamamladıktan sonra, 1988 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladım. 1992 yılında Uzman olarak, 1996 yılında Yardımcı Doçent olarak aynı bölümde çalışmalarımı sürdürdüm. Ocak 1996’da, 3 ay süreyle İngiltere’de Birmingham Üniversitesi’nde(Selly Oak Hospital, Children Hospital, QED Hospital ve Laser Care Center)  bilgi ve deneyimimi arttırmak üzere konuk gözlemci olarak bulundum.

1998 yılında Doçent, 2004 yılında da Profesörlük akademik ünvanlarını edindim. Mart 2007 de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanı olarak görevime devam ettim. Bu görevim sırasında uzmanlık öğrencisi eğitim sürecine önemli katkı sağlayan ve ülkemizde bir ilk olan Uluslar arası eğitim akreditasyonunun (UEMS) alınmasında öncülük ettim.

Kırk yedi Ulusal; 61 Uluslar arası çalışmada yer aldım. 109 Ulusal, 50 uluslar arası kongre bildirisinde bulundum. Bir(1) Dermatoloji ana kitabı çeviri editörlüğü, 4 kitap bölüm yazarlığı; Türkiye Klinikleri Dermatoloji Dergisi, Türkiye Klinikleri Kozmetoloji Dergisi, Türk Dermatoloji Dergisi, Erciyes Üniversitesi Dergisi yayın kurulu üyeliğim bulunmaktadır.

1996 yılında kurulan Dermatokozmetoloji Derneği’nde kurucu üye, sekreter ve halen başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Ayrıca; Ulusal Dermatoloji Derneği, EADV (Europen Academy of Dermatovenereology), Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği, Fleboloji Derneği, Dermatoonkoloji Derneği, Psoriazis Derneği üyesiyim. Türk Pediatrik Dermatoloji Derneği üyesi ve Bursa temsilcisiyim.

Ağustos 2012’de, Üniversitedeki öğretim üyeliği görevim yanında,  mesai saatleri dışında, muayenehanemde de hastalarıma hizmet vermeye başladım.

Prof Dr Hayriye Sarıcaoğlu
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi
Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı
Öğretim Üyesi